Domowy i naturalny peeling kawowy

Drukuj

Domowy sposób na peeling do twarzy

Każda kobieta zasługuje na parę chwil tylko i wyłącznie dla siebie. Czas aby zadbać o swoją skórę, włosy czy też paznokcie. Szczególne miejsce, o które powinnyśmy dbać najbardziej to jest oczywiście twarz. To ona jest narażona na ciągły kontakt ze środowiskiem zewnętrznym czyli z toksynami,  bakteriami, kurzem, pyłem, dioksynami czy VOC (lotne związki organiczne).

Dlatego nie zapominajmy o swojej skórze . Ona potrzebuje systematycznego oczyszczania oraz nawilżania. Systematyczna pielęgnacja pozwalają cieszyć się świeżym, odżywionym i pięknym wyglądem skóry każdego dnia, niezależnie od wieku.

Jednym z kroków do gładszej i bardziej elastycznej skóry jest peeling, którego zadaniem jest złuszczenie naskórka, odblokowanie porów i usunięcie nadmiaru sebum.

Najlepsze są oczywiście peelingi naturalne ze składników jakie mamy w domu. Są najtańsze i najbardzej efektywne w działaniu. 😉

Mój peeling wymaga tylko trzech składników:

  •  2 łyżeczki zmielonej kawy

piling

  • 2 łyżki kefiru

piling1

  • 1 łyżeczka miodu

piling2

Całość mieszamy ze sobą.

piling3

Mieszanka gotowa więc czas na aplikację. Peeling nakładamy na twarz, ruchami okrężnymi, wmasowując w skórę.

Ostatni krok to pozbycie się papki czyli spłukujemy twarz ciepłą wodą. Po peelingu dobrze jest natłuścić twarz np. jakiś naturalnym kremem.

twarz

Dbajcie o siebie!

Pozdrawiam, BYE 😉

Udostępnij i zostaw łapkę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *