Nowe życie | Willa pod Zwariowaną Gwiazdą

Drukuj
Dwie książki o zupełnie innej tematyce, ale obydwie warte polecenia i oczywiście przeczytania. Pierwsza to opowieść motywacyjna, która inspiruje czytelnika do pozytywnych zmian w życiu. Druga natomiast, historia trojga ludzi uwikłanych w wielką historię i własne uczucia.

Druga pozycja jest nie związana z tematyką bloga (fitness, zdrowe odżywianie, motywacja), ale prawdę mówiąc, to właśnie takie książki pochłaniają mi najwięcej czasu. Jeśli to one stanowią większość i są dla mnie wartościowe, to dlaczego by ich tutaj nie umieszczać. Ten blog to Ja, a te książki są częścią mnie. W związku z tym, będę umieszczać recenzje różnych książek które są wg mnie warte uwagi.

Pierwsza pozycja to NICHOLAS SPARKS, BILLY MILLS – Nowe życie. Nowy początek WOKINI

Paulina Targańska, trener personalny, zdrowe jedzenie przepisy, skuteczna dieta odchudzająca, dieta bezglutenowa przepisy, bez glutenu, książki, motywacja, nowe życie nicholas sparks, willa pod zwariowaną gwiazdą

“Wokini – osobista droga ku szczęściu i rozumieniu siebie” – to alegoria, która pokaże Wam, jakie praktyczne kroki trzeba podjąć, aby polepszyć własne życie we wszystkich jego strefach.

Książka w prosty sposób opowiada historię młodego Indianina, który po stracie swojej siostry zatracił sens życia. Utrata bratniej duszy spowodowała jego przekonanie, że już nigdy więcej nie zazna szczęścia. Po rozmowie z ojcem dostaje tajemniczy zwój z siedmioma ręcznie malowanymi obrazkami. Każdy obrazek ma jakiś przekaz, ale to chłopiec musi sam odkryć ich znaczenie. Młody Indianin udaje w podróż, dzięki której powoli poznaje sens każdego z malowideł. W tej prostej historii jest zawarte wszystko to, co powoduje, że życie nabiera sens. Warto, tę książkę chociaż raz przeczytać, ponieważ ma głęboki przekaz i pokazuje, że szczęście zależy tylko od nas samych. Nic i nikt nie ma wpływu na nasze życie, a przede wszystkim na szczęście.

fragment książki:

” Każdego ranka otrzymujesz dwadzieścia cztery złote godziny. To jedna z niewielu rzeczy na świeci, które dostaje się za darmo. Za wszystkie pieniądze świata nie można kupić jednej dodatkowej godziny. Co zrobisz z tym bezcennym skarbem?”.

 

Druga książka, którą polecam to MARIA PASZYŃSKA – Willa pod zwariowaną gwiazdą

Akcja dzieję się w okresie II wojny światowej w Warszawie i opowiada niezwykłe losy trojga ludzi. Jest to połączenie fikcji z historią która wydarzyła się naprawdę. Główne wydarzenia odbywają się w Warszawkim ZOO, stworzonym przez Jana i Antoninę Żabińskich. To w tym nowoczesnym ogrodzie zoologicznym Państwo Żabińscy, ukrywali kilkuset Żydów. Przyznam się szczerze, że  dopiero ta książka, pierwszy raz, ukazał mi prawdziwe losy warszawskiego ZOO. Oprócz prawdziwej historii ZOO, wpleciona jest opowieść trzech bohaterów o miłości, radzeniu sobie w ciężkich chwilach, o tragizmie, ale i nadziei na lepsze jutro. Pomimo złego tła jakim jest wojna i okrucieństwa, które się dzieją, to i tak książka jest pełna ciepła i miłości. Autorka przedstawia wartości, którym powinno się być wiernym zawsze i pomimo wszystko.

“Na gruzach dawnego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć…”

Książka jest naładowana różnymi emocjami od radości, miłość po smutek i złość, ale dzięki temu bardzo przyjemnie się ją czyta. Wciąga już od pierwszych stron, dlatego mogę śmiało polecić każdemu. Ta pozycja napewno nikogo nie rozczaruje.

Posłowie, fragment:

Chciałam opowiedzieć historię o różnych odcieniach miłości, wojnie, trudnych wyborach i konsekwencjach podejmowania decyzji, o marzycielach i śnionych przez nich snach, o wierności, o odwadze graniczącej z szaleństwem, o pięknie ginącego świata, a wreszcie o tytułowej Willi po Zwariowaną Gwiazdą, samotnej wyspie dobra i wartości na morzu ginącego świata.”

 

p.s tak się złożyło, że obydwie książki kupiłam w Biedronce 😛

 

Udostępnij i zostaw łapkę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *